GALA MOŻLIWOŚCI 2022

sprzedaż trwa!

Spotkanie 13.01.2021

Na dobry początek roku… zdrowa dieta!

Wraz z początkiem każdego nowego okresu kalendarzowego (tydzień, miesiąc czy rok) często-gęsto lubimy dawać sobie jakieś obietnice. Od poniedziałku zaczynam uprawiać sport. Od lutego siadam za pisanie pracy dyplomowej. Od przyszłego roku intensywnie zaczynam naukę języka angielskiego. Brzmi znajomo, prawda? Klub „Możliwości” jednak nie podpada pod te „pasywne” hasła – wszystkie niezbędnie rzeczy robimy natychmiast, bez żadnych wymówek.

Temat przewodni styczniowego spotkania brzmiał następująco: „Co oznacza Holistycznie Zdrowi?” Poprowadzony został przez Zofię Pomes – dietetyczkę oraz założycielkę poradni dietetycznej online dla kobiet „Holistycznie Zdrowi”, która udziela wsparcia w zakresie całościowej opieki nad własnym organizmem (włączając zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz życie w zgodzie ze samym sobą i innymi ludźmi). Pomaga również dostosować indywidualną dietę biorąc pod uwagę zaburzenia hormonalne, takie jak choroby tarczycy, niepłodność czy PCOS (zespół policystycznych jajników). Według Zofii każda dieta ma być zbilansowana pod kątem wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz zostać z nami na zawsze jako sposób „normalnego” odżywiania się. Na pewno warto jest zmniejszać ilości cukru, soli, tłustego mięsa i dążyć do przygotowywania posiłków w sposób duszenia, pieczenia oraz gotowania (również na parze). 

Zapewne każdy z nas kiedykolwiek próbował zacząć odżywiać się prawidłowo (może nawet niejednokrotnie). Na początek uświadom sobie, iż zdrowa dieta to nie kara. Nie jest to również jakiegoś rodzaju wyzwanie, które będziesz mógł „zakończyć” po upływie terminu. Przeanalizuj czynniki, które przeszkadzały ci w dążeniu do tego celu. Zacznij od teraz!

GALA MOŻLIWOŚCI 2022

przedsprzedaż

trwa