Spotkanie 13.01.2021

º
img_5508

Na dobry początek roku… zdrowa dieta!

Wraz z początkiem każdego nowego okresu kalendarzowego (tydzień, miesiąc czy rok) często-gęsto lubimy dawać sobie jakieś obietnice. Od poniedziałku zaczynam uprawiać sport. Od lutego siadam za pisanie pracy dyplomowej. Od przyszłego roku intensywnie zaczynam naukę języka angielskiego. Brzmi znajomo, prawda? Klub „Możliwości” jednak nie podpada pod te „pasywne” hasła – wszystkie niezbędnie rzeczy robimy natychmiast, bez żadnych wymówek.

Temat przewodni styczniowego spotkania brzmiał następująco: „Co oznacza Holistycznie Zdrowi?” Poprowadzony został przez Zofię Pomes – dietetyczkę oraz założycielkę poradni dietetycznej online dla kobiet „Holistycznie Zdrowi”, która udziela wsparcia w zakresie całościowej opieki nad własnym organizmem (włączając zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz życie w zgodzie ze samym sobą i innymi ludźmi). Pomaga również dostosować indywidualną dietę biorąc pod uwagę zaburzenia hormonalne, takie jak choroby tarczycy, niepłodność czy PCOS (zespół policystycznych jajników). Według Zofii każda dieta ma być zbilansowana pod kątem wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz zostać z nami na zawsze jako sposób „normalnego” odżywiania się. Na pewno warto jest zmniejszać ilości cukru, soli, tłustego mięsa i dążyć do przygotowywania posiłków w sposób duszenia, pieczenia oraz gotowania (również na parze). 

Zapewne każdy z nas kiedykolwiek próbował zacząć odżywiać się prawidłowo (może nawet niejednokrotnie). Na początek uświadom sobie, iż zdrowa dieta to nie kara. Nie jest to również jakiegoś rodzaju wyzwanie, które będziesz mógł „zakończyć” po upływie terminu. Przeanalizuj czynniki, które przeszkadzały ci w dążeniu do tego celu. Zacznij od teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More Tips

Check out our other posts

Kongres Możliwości 2023

W dniu 2 grudnia 2023 roku odbyła się Gala Możliwości 2023, stanowiąca wyjątkowe połączenie Targów Wspólnot i Kongresu Możliwości. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło wspólnoty oraz

Read More »

Spotkanie 28.07.2023

W lipcu zmieniliśmy zwykłą dla nas “atmosferę” biurową na bardziej nieformalną kawową 😃 Prelegentem natomiast był Michał Rutkowski – poliglota, przedsiębiorca oraz pasjonat uczenia się.

Read More »

Korzystając z tego serwisu wyrażasz zgodę na użycie plików cookie.

Błąd 404 to komunikat, który wyświetla się na stronie internetowej, gdy przeglądarka nie może znaleźć żądanej strony internetowej. Kod 404 oznacza, że serwer nie może odnaleźć strony, którą próbujemy odwiedzić, ponieważ nie istnieje ona na serwerze lub nie została poprawnie skonfigurowana. W rezultacie przeglądarka wyświetla komunikat “404 Not Found” lub “404 Page Not Found”. Aby rozwiązać ten problem spróbuj odświeżyć stronę oraz upewnij się, że adres strony jest poprawny.