Spotkanie 09.09.2020

Pospolicie jesień kojarzy się ze spadkiem energii oraz motywacji do pracy… Tylko nie dla nas! Weszliśmy w ten okres pełni nowych pomysłów na nadchodzący rok akademicki, który zaczęliśmy od rozważań na temat „Czy praca jest powołaniem czy koniecznością?” Na wrześniowym spotkaniu informacyjnym mieliśmy zaszczyt gościć p. Adama Szafrańskiego – dr hab. n. prawnych, adiunkta Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektora Prałatury Opus Dei.
Wykład? Oj nie, wypowiedź p. Adama wywołała taką falę zainteresowania i chęci udzielania się w dyskusję, że w pewnym momencie po prostu zabrakło nam czasu na wszystkie Q&A.
Na pewno doszliśmy do wniosku, że praca jest w naturze człowieka, zarówno jak i został on powołany, żeby pracować. Ma ona sens wtedy, kiedy wykonuje się ją z miłości, a także przede wszystkim w szczerości przed samym sobą (sumienie – przecież pamiętacie, że ono istnieje, prawda ? 

Co dalej? Bądźcie na bieżąco z naszym kalendarzem spotkań, a nie przegapicie najciekawszych rzeczy w swoim życiu! Chyba to wydaje się być ciekawsze od marudzenia jaka pogoda jest beznadziejna i że, kurczę, to był ostatni odcinek „Domu z papieru”!